Pereiti prie turinio

2019 m. gegužės 3 d. Telšiuose vyks seminaras „Vaistų sąveika ir jos svarba klinikinėje praktikoje. Elektroninė vaistų sąveikos sistema“

← Grįžti

Kviečiame gydytojus dalyvauti seminare, kuriame pristatysime vaistų tarpusavio sąveikos elektroninę sistemą bei farmakokinetinės ir farmakodinaminės vaistų sąveikos klinikinę svarbą. Pranešimą skaitys gyd. klinikinė farmakologė Simona Stankevičiūtė. Seminaras vyks 2019 m. gegužės 3 d. (penktadienį), 13 val. Regioninės Telšių ligoninės salėje, Kalno g. 40, Telšiuose.

Jau nuo šių metų išrašydami elektroninius receptus gydytojai mato žymas apie skiriamų vaistų sąveiką su kitais paciento vartojamais vaistais. Pagrindinis vaistų sąveikos tikrinimo sistemos tikslas - sumažinti dėl vaistų sąveikos kylančius sveikatos sutrikimo atvejus ir palengvinti darbą medikams. Ši paslauga yra prieinama sveikatos priežiūros specialistams, rašantiems e. receptus per e. sveikatos portalą bei per sveikatos priežiūros įstaigų informacines sistemas. Medikai taip pat turi galimybę net neišrašydami receptų naudotis vaistų sąveikų tikrinimo paslauga ir pasitikrinti, kaip tarpusavyje sąveikauja įvairūs vaistai.

Vaistų suderinamumo sistemoje sukaupta informacijos apie 20 tūkst. skirtingų vaistų sąveikų. Jos aprašytos remiantis išsamia literatūros analize, kurią atlieka Karolinska instituto klinikinės farmakologijos departamentas Švedijoje, Stokholmo apskrities taryba ir Suomijos universitetai. Duombazė yra nuolatos atnaujinama. Tokia sistema gydymo įstaigose ir vaistinėse, naudojama kasdienėje medicinos praktikoje, taip pat įdiegta Švedijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Italijoje, nuo 2016 m. – ir Estijoje.

Seminaras vyks konferencijos „RACIONALIOS ANTIBIOTIKOTERAPIJOS AKTUALIJOS IR PERSPEKTYVOS“ metu. Norintiems dalyvauti visoje konferencijoje ir gauti kvalifikacinių valandų pažymėjimus, registruotis reikia internetu www.siauliutlk.lt , „Vaistų komiteto“ skiltyje.