Pereiti prie turinio

E. recepto funkcionalumų patobulinimas

← Grįžti

Siekiant užtikrinti dar patogesnį sveikatos priežiūros specialistų darbą išrašant elektroninius receptus buvo atlikti E.recepto funkcionalumų patobulinimai. Vykdant šiuos darbus buvo atsižvelgta ne tik į sveikatos priežiūros specialistų veiklos ypatumus išrašant elektroninius receptus, bet ir pačių sveikatos priežiūros specialistų išsakytus pasiūlymus.

Vienas iš pagrindinių funkcionalumų patobulinimų, tai automatinis dalies laukų užpildymas, paliekant galimybę koreguoti automatiškai įrašytas reikšmes. Dabar pasirinkus vaistą iš klasifikatoriaus ir užsipildžius vaisto farmacinei formai, vaisto vienkartinės dozės, paros, dozuotės ir vartojimo būdo laukai užpildomi automatiškai, o pasirinkus vaistą, kurio farmacinė forma „nedaloma“, pvz., tirpalas, milteliai, kaip dozuotės forma bus automatiškai parenkama „pakuotė“. Taip pat pagal pažymėtų vartojimo dažnumo (ryte, per pietus, vakare) langelių skaičių automatiškai užsipildo ir lauko „Kartai per dieną“ skaitinė reikšmė, pvz., jei pasirinkti du langeliai, lauko „Kartai per dieną laukelyje“ atsiranda reikšmė „2“.

Nuo šiol sveikatos priežiūros specialistams bus lengviau išrašyti ir elektroninį receptą kuriuo tęsiamas paciento gydymas, nes kompiuterio ekrane atsiras perspėjimas su informacija apie tai, kiek laiko (iki kokios datos) pakaks konkretaus vaisto, o reikšmė „Galioja nuo“ užsipildys automatiškai atsižvelgiant į tai, kuriam laikui pakanka šiuo metu vartojamo vaisto.

Siekiant optimizuoti E.recepto išrašymą vaistų dozių (vienkartinių ir paros) formų ir dozuočių sąrašai buvo sutrumpinti iki minimumo, o dažniausiai naudojami vaistų dozių formų ir dozuočių sąrašai buvo apibendrinti paliekant galimybę pasirinkti ir išplėstinius sąrašus. Pildomų E.recepto laukų atvaizdavimas taip pat buvo koreguotas – buvo atsisakyta lauko „Vartojimo metodas“, vienkartinės ir paros dozės skaitinės reikšmės ir formos buvo patalpintos vienoje eilutėje kaip dozuotės lauko atveju.

Tikimės, kad E. recepto funkcionalumo plėtros darbai ne tik sutrumpins elektroninio recepto išrašymo laiką, bet ir patenkins sveikatos priežiūros specialistų veiklos patogumo poreikius.